Ana Sayfa » Duyuru ve Haberler » Okulumuzun Kuruluşunun 50.Yılı Kutlamaları – Garbis Cancikyan Gecesi

Okulumuzun Kuruluşunun 50.Yılı Kutlamaları – Garbis Cancikyan Gecesi

18 Mart Cuma akşamı  saat 20.00’de Samatya  Hraçya  Acaryan Salonunda,Sahakyan-Nunyan Lisesinin 50.Kuruluş yıldönümü kutlaması, açılış töreni gerçekleştirildi.

Sahakyan-Nunyan öğrencilerinden Şair Garbis Cancikyan’a ithaf edilen gecenin açılışında Okul Müdürü Talin Matosoğlu bir açılış konuşması yaptı.50.Yıllık bir lise olmasına rağmen okulun köklerinin 15.Yüzyıla dayandığını ifade  eden konuşmanın  ardından, okul tarihçesi bir video sunumuyla izleyicilerle paylaşıldı.

Gecenin sunuculuğunu okul öğretmenlerden Ani Delimelkonoğlu yaptı.

Programın 2.bölümünde ise Cancikyan  şiirleri öğrenciler  tarafından canlandırıldı. Bu etkinliğe Sahakyan Korosu, Sevan Agoşyan tarafından bestelenen , 3 Cancikyan şiirinin seslendirilmesiyle katkıda bulundu.

Son bölümde şairin edebi yönüyle ilgili açıklamaları rahatsızlığı sebebiyle geceye katılamayan Marmara Gazetesi Başyazarı Rober Haddeciyan’ı temsilen Makruhi Büyükagopyan yaptı.

Okul tarihçesinde önemli rol oynayan  Yardımsever Hagopyan ailesi üyesi Zabel Hagopyan  Büker  ve Garbis Cancikyan’ın kuzeni Baron Cancikyan da programa katılım göstermişlerdi.

Der Sahag Yebisgobos Maşalyan tarafından yapılan kapanış konuşmasıyla program sona erdi.

Tüm davetlilere Aras Yayınevinden çıkan Cancikyan kitapları hediye edildi.